Виробництво металочерепиці.
В останні роки крім великих компаній виготовленням покрівельних матеріалів на основі металопрокату займаються безліч заводів. Якість металочерепиці не контролюється, у тому числі і внаслідок невеликих обсягів випуску продукції.
Виробництво металочерепиці? нюанси технології
Металочерепиця – це матеріал зі складною багатошаровою структурою, де кожен з шарів виконує певну функцію. Основу її становить тонкий лист оцинкованої сталі, до якої згідно з чинними нормативними документами пред'являються досить жорсткі вимоги. Зокрема, затверджені технічні умови ДСТУ, передбачають наступне:
Матеріал основи повинен бути гнучким і в цій якості використовується холоднокатаний лист низьковуглецевої сталі.
Для виготовлення металочерепиці використовується лист товщиною від 0,5 і 0,65 мм до 1,0 мм В останні роки на ринку з'явилися зразки з товщиною основи 0,45 мм
Звичайна сталь піддається корозії і потребує захисту, бо поверхня основи піддається гарячого або холодного цинкування. Нанесення металу можливо також методом гальванопластики.
Вміст цинку в захисному шарі визначається ГОСТ 14918-80 і підрозділяється на класи: підвищений, перший і другий. Для найбільш поширеного першого класу зміст кольорового металу повинно бути не менше 258 г/м2, для другого – 142,5 г/м2.
З вищесказаного можна зробити висновок, що якісну металочерепицю можна виготовити тільки в тому випадку якщо буде використаний холоднокатаний лист низьковуглецевої сталі. Нормативні технічні та експлуатаційні характеристики цей покрівельний матеріал буде мати тільки в тому випадку, якщо шар цинку на його поверхні буде досить товстим.
Нанесення захисного шару полімерів
Современные разновидности металлочерепицы окрашены во все цвета и сохраняют привлекательный вид в течение всего срока службы. Достигается это за счет применения полимерных покрытий, созданных на основе следующих органических соединений:
Полиэстер глянцевый (PE) и матовый (PEMA). Один из самых недорогих и распространенных покрытий, обеспечивающий кровле срок службы в 30 и 40 лет соответственно.
Пластизол (PVC). Толщина покрытия может достигать 200 мкм, что обеспечивает материалу высокую стойкость к истираемости.
Полиуретан (PU). Отличается высокой устойчивостью к климатическим факторам внешней среды и способен переносить многократные перепады экстремальных температур.
Поливинилиденфторид (PVDF). В дополнении ко всем перечисленным преимуществам сохраняет свой цвет в течение длительного времени, даже при длительном воздействии ультрафиолета.
Завод Кзкм пропонує високоякісну металочерепицю корейської, словацького і українського виробництва. Дані покрівельні матеріали пройшли випробування в акредитованих лабораторіях і відповідають вимогам національного стандарту. Вони відрізняються чудовими декоративними якостями і експлуатаційними характеристиками.